Przejdź do treści

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika na trasie Polska-Holandia?

Dodano: 26.09.2019

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika na trasie Polska-Holandia

Jeśli chcesz odwiedzić Kraj Tulipanów, z pewnością rozważasz tanie busy do Holandii, które wydają się najkorzystniejszą opcją podróży. Zanim jednak skorzystasz z tej formy transportu, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. Czym kierować się przy wyborze firmy oferującej przewozy busem za granicę, aby w ramach atrakcyjnej ceny móc także liczyć na jak najwyższe standardy usług? Odpowiadamy!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Podróż busem na trasie Polska-Holandia trwa co najmniej kilkanaście godzin, z czego większość czasu zajmuje pokonanie ruchliwych autostrad niemieckich. Z oczywistych więc względów przed wyborem przewoźnika należy się upewnić, czy zagwarantuje on bezpieczeństwo swoim pasażerom. Pod tym względem zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • stan techniczny pojazdów – na dłuższych trasach przewoźnik powinien wykorzystywać nowoczesne busy przystosowane do jazdy po drogach szybkiego ruchu, a także dbać o ich regularne przeglądy, dzięki którym można wykryć najdrobniejsze usterki. W Enter-Bus taka kontrola techniczna pojazdów odbywa się po każdym kursie,
  • doświadczenie kierowców – bezpieczeństwo podróży zależy w dużym stopniu od umiejętności osoby prowadzącej samochód, dlatego wybierz firmę, która zatrudnia kierowców z referencjami, mających wieloletnią praktykę w przewozie osób na długich trasach,
  • przestrzeganie czasu pracy kierowców – pod tym kątem wciąż dochodzi do nadużyć poprzez przekraczanie dopuszczalnego limitu liczby godzin za kierownicą, co skutkuje zmęczeniem i gorszą reakcją na trudne sytuacje na drodze. Dobra firma oferująca busy z Polski do Holandii powinna więc dbać o wypoczęcie pracowników i przestrzegać przepisów w tym zakresie.

Organizacja przewozu pasażerów

Pozornie może Ci się wydawać, że pod względem organizacyjnym wszyscy przewoźnicy oferują podobne standardy usług. Tymczasem różnice potrafią być dość istotne, a najlepszym przykładem jest opcja door-to-door, którą w ofercie mają tylko niektóre marki.

Jest to sposób organizacji transportu niezwykle wygodny dla pasażerów. Polega na odbieraniu ich np. spod drzwi domu w Polsce i wysadzaniu również pod wskazanym przez nich adresem w Holandii. W praktyce takie busy mogą dojechać do niemal każdej miejscowości w Królestwie Niderlandów. W przypadku Enter-Bus ich listę możesz sprawdzić na stronie "Dokąd jeździmy".

Nietrudno zauważyć, że przewozy busem w opcji spod drzwi do drzwi mają wiele zalet.

  1. Możesz zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdy do dworca bądź lotniska. Bywają one szczególnie uciążliwe dla osób mieszkających w małych miejscowościach bądź wybierających się do mniej popularnych lokalizacji w Holandii,
  2. Nie musisz martwić się o zbyt ciężki bagaż – to z kolei jest doceniane głównie przez osoby starsze oraz podróżujące z małymi dziećmi. Wybierając przewoźnika oferującego przejazdy Holandia-Polska, warto także porównać ich rozkłady jazdy. Ponieważ na tej trasie podróżują najczęściej osoby pracujące za granicą oraz ich rodziny, dla nich najkorzystniejsze są kursy odbywające się w okolicach weekendu.

Komfort podróżowania

Wygoda podczas długiej jazdy busem jest jedną z najważniejszych kwestii dla każdego pasażera. Decyduje o niej wiele czynników. Choćby wspomniana wyżej opcja door-to-door, dzięki której możesz liczyć na to, że po podczas dużych mrozów bądź ulewy bus zabierze Cię spod samego domu. Na komfortowe warunki podróżowania największy wpływ mają jednak same samochody i ich wyposażenie. Przed wyborem przewoźnika upewnij się, co każdy z nich oferuje w tym zakresie. W Enter-Bus do dyspozycji będziesz miał:

  • wygodne siedzenia z zagłówkiem i regulacją oparcia,
  • klimatyzację,
  • szybki Internet w ramach darmowego Wi-Fi,
  • ładowarki USB,
  • a także słuchawki dla każdego pasażera.

To wszystko zapewni Ci przyjemną podróż, która nie znuży Cię mimo kilkunastogodzinnej jazdy!

Ile to kosztuje?

Oprócz powyższych elementów oferty warto porównać ceny biletów. Tanie busy do Holandii proponuje wiele firm, ale Enter-Bus ma jedne z najniższych cen na rynku, a dodatkowo możesz tu liczyć na atrakcyjne promocje i zniżki na przykład za zakup biletów w dwie strony. Brzmi dobrze, prawda? To co? Pakuj walizkę i ruszaj w drogę z Enter-Bus!

x

Rezerwacja/Pytania

Zadzwoń!

 

+48 796 146 365 (Polska)

+31 611 389 398 (Holandia)