Przejdź do treści

Przydatne porady w trakcie podróży do Holandii

Dodano: 31.07.2019

Przydatne porady w trakcie podróży do Holandii

Spośród wielu metod podróżowania do kraju wiatraków i tulipanów busy do Holandii cieszą się wyjątkową popularnością. Korzystają z nich zarówno osoby jeżdżące do pracy za granicę, jak i turyści pragnący poznać to niewielkie państwo położone nad Morzem Północnym. Choć dojazd z Polski tym środkiem transportu zajmuje co najmniej kilkanaście godzin, podróż upływa zazwyczaj szybko i przyjemnie. Warto jednak wiedzieć, jak się do niej przygotować oraz czego podczas niej oczekiwać.

Jaki bagaż zabrać busem do Holandii?

Jak bardzo problematyczny może być bagaż wiedzą wszyscy, którzy podróżują samolotem. Narzucone przez linie lotnicze limity dotyczące wielkości i wagi walizki zwykle nie pozwalają wziąć wszystkiego, co by się chciało. O takie kwestie nie musisz się martwić, wybierając się w podróż busem. Do Holandii możesz tym środkiem transportu zazwyczaj wziąć dużo więcej niż samolotem, choć zabranie bagażu o większych gabarytach zawsze powinno się wcześniej uzgodnić z firmą przewozową. Z pewnością jednak nie musisz obawiać się przekroczenia limitu wagowego o kilka kilogramów bądź precyzyjne wymiary walizki.

Warto też pamiętać o dużej zalecie podróżowania busem – odbywa się ono w systemie „door-to-door”, dzięki czemu nie musisz dźwigać swojego bagażu, ponieważ zostanie on dostarczony pod same drzwi!

Podróżny niezbędnik, czyli co zabrać ze sobą do busa?

Problem z tym, co mieć przy sobie podczas podróży, mają przede wszystkim osoby, które wybierają bus do Holandii po raz pierwszy. Bez względu na to, czy jedziesz tam do pracy, do rodziny, czy w celach turystycznych, trzeba wiedzieć, co zwykle najbardziej przyda Ci się w drodze. Są to:

  • dokumenty – ponieważ cała podróż odbywa się na terenie Unii Europejskiej, wystarczy mieć dowód osobisty, ale turystom przyda się też np. karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego),
  • pieniądze – przy sobie warto mieć kartę płatniczą oraz drobne monety euro, choćby dlatego, że wiele toalet na parkingach w Niemczech i Holandii jest płatnych gotówką,
  • lekarstwa – muszą je mieć przy sobie Ci, które zażywają je regularnie, ponieważ kierowca nie zawsze będzie mógł się zatrzymać, by umożliwić wyciągnięcie leków z walizki,
  • kosmetyki – najbardziej przydają się chusteczki odświeżające (nawilżane) i higieniczne, żel antybakteryjny do rąk, a także podróżny zestaw do mycia zębów (można z niego skorzystać na parkingu).

W podróż należy oczywiście wziąć jedzenie i picie. Przydają się również ubrania na zmianę oraz kapcie lub cieplejsze skarpety, dzięki którym można podczas jazdy zdjąć buty.

Jak zapewnić sobie wygodę w busie?

Kilkunasto- lub nawet kilkudziesięciogodzinna jazda może być prawdziwym wyzwaniem dla największych pasjonatów podróżowania. Właśnie dlatego na takich długich, międzynarodowych trasach warto korzystać z możliwie najbardziej komfortowych środków transportu. Nowoczesne busy z Polski do Holandii z pewnością do nich należą. Możesz w nich liczyć na fotele z zagłówkiem i regulacją oparcia, na klimatyzację, a także wyciszone wnętrze zapewniające spokojny sen podczas jazdy nocą.

Nie musisz brać ze sobą poduszki lub tzw. rogala pod głowę – mamy je na wyposażeniu, a także cienki koc lub ciepłą bluzę. Dzięki nim prześpisz nawet całą noc, a w dzień będzie Ci po prostu wygodniej.

Jak nie nudzić się podczas długiej podróży?

Jeśli wybierzesz dobrą firmę oferującą przewóz osób do Holandii – taką jak Enterbus, o nudę podczas długiej jazdy nie musisz się martwić. Możesz bowiem liczyć na udogodnienia umilające podróż, których próżno szukać w wielu innych liniach na tej trasie. To również szybkie łącze internetowe i darmowe Wi-Fi. Dzięki niemu nawet za granicą możesz bez ponoszenia kosztów:

  • oglądać filmy,
  • słuchać muzyki,
  • mieć cały czas kontakt z bliskimi na Facebooku,
  • czy po prostu przeglądać ulubione portale.

Zadbamy także o to, abyś z takiej rozrywki mógł korzystać wygodnie i bez ograniczeń czasowych – każdemu podróżnemu udostępniamy nie tylko firmowe słuchawki, ale także ładowarkę USB.

Aby nie nudzić się w podróży, wystarczy więc zabrać ze sobą smartfon albo najlepiej tablet. Dzięki rozbudowanym usługom internetowym dostępnym w busie jedno małe urządzenie zapewni Ci zajęcie na długie godziny, a podróż z Polski do Holandii minie w okamgnieniu!

x

Rezerwacja/Pytania

Zadzwoń!

 

+48 796 146 365 (Polska)

+31 611 389 398 (Holandia)